Мала приватизація на аукціонах Прозорро.Продажі

Мала приватизація на аукціонах Прозорро.Продажі

Держава може запропонувати своїм громадянами та компаніям цікаву пропозицію щодо купівлю об’єктів малої приватизації. Зазвичай це земельні ділянки, нерухомість та підприємства, ціна на які не перевищує 250 мільйонів гривень. Окрім таких об’єктів, під категорію малої приватизації також підпадають добудовані та незакінчені будівлі, гаражі, малі промислові зони, бази відпочинку, магазини, кінотеатри та інші подібні об’єкти. Загалом, якщо ціна не привішує 250 мільйонів гривень – це мала приватизація.

Починаючи з 2016 року реалізація таких об’єктів почала переходити на систему онлайн аукціонів Прозорро.Продажі www.uub.com.ua. Ця система є популярним засобом продажу не тільки об’єктів малої приватизації, але й автівок, земельних ділянок, нерухомості, конфіскованого майна, та майна ліквідованих банків і боржників. Окрім цього, саме цю платформу використовує Держрезерв для реалізації невикористаних запасів.

Переваги Прозорро.Продажі

Ця система працює на основі повної прозорості і відкритості для публіки. До того ж, завдяки своїй дворівневій системі роботи, аукціони Прозорро майже не вразливі для корупції та махінацій. 

Дворівнева система – це система в якій перший рівень це Прозорро, яке виступає у якості бази даних для зберігання усіх доступних лотів, а також це платформа для проведення аукціонів. 

Другий рівень – це офіційні торгові майданчики, які підключенні до Прозорро, вони надають якісні послуги клієнтської підтримки та дають доступ до аукціонів. До Прозорро підключено понад 50 торговельних майданчиків. 

Одним з таких майданчиків є Українська Універсальна Біржа https://www.uub.com.ua/prozorro/sale/mala-privatizaciya/. Це офіційна та акредитована Міністерством Економіки Біржа, яка співпрацює з Прозорро з 2016 року. Біржа надає доступ до всіх аукціонів на Прозорро, має можливість розсилати сповіщення щодо нових лотів, а досвідченні менеджери здатні відповісти на будь-яке питання та дати пораду щодо участі в аукціонах.

Процес аукціонів на Прозорро

Для того щоб прийняти участь в аукціонах необхідно зареєструватися на одному з торгових майданчиків. Зробити це напряму на Прозорро не можна. Це необхідно для того щоб уникнути впливу людей на автоматизовані процеси системи. 

Процес онлайн торгів доволі простий, та не вимагає якихось особливих знань.

  1. Спочатку замовник надає усю необхідну інформацію щодо виставленого лоту, наприклад, ціну, кроки на збільшення чи зменшення, тип аукціону (класичний чи голландський), та мінімальну ціну. Після цього він оголошує про початок прийому заявок.
  2. Майданчики розсилають сповіщення щодо нового лоту до своїх клієнтів.
  3. Зацікавлені клієнти надсилають усі необхідні, згідно з умовами аукціону, документи. Сплачують депозити та роблять заявки з пропозиціями ціни.
  4. Після закінчення прийому заявок, починається аукціон. Залежно від типу аукціону ціна може збільшуватись чи знижуватись.
  5. У разі якщо учасник лише один, то він отримує пропозицію купити лот за стартовою ціною.
  6. Аукціон завершується з визначенням переможця. Документи та підтвердження переможця надсилаються до замовника і вони укладають угоду про придбання чи оренду майна.

Весь процес торгів проходить анонімно і ніхто не знає кількість учасників. Усі дані про результати, кількість учасників, ціни та переможців публікується лише після закінчення аукціону та визначення переможця. Громадськість має змогу переглянути усі етапи аукціону та впевнитись що весь процес пройшов згідно з усіма законами та без порушень.