Унікальний інструмент від УЕБ

Унікальний інструмент від УЕБ

Українська енергетична біржа продемонструвала новий інструмент – платформа для роботи на ринках, який направлений допомагати під час прогнозування ціни та обсягу. Ця можливість дозволить більш конкретно визначати ліквідність ринку двосторонніх договорів. Товарна біржа Українська енергетична біржа дозволила отримати доступ до середньозважених цін та обсягів, які виводять кожну добу по періодах постачання, а також за типами графіку.

При використанні середньозваженої ціни по періодам постачання, є можливість аналізувати наперед зміни ціни на ринку двосторонніх договорів. Така можливість виступає в ролі цінового індикативу, який наявно вказує на ліквідність ринку.

Як почати використовувати нову розробку

Для того, що ви мали можливість скористатись сервісом, слід перейти на головну сторінку офіційного сайту УЕБ. Потрапивши на веб-портал, обирайте розділ біржових котирувань, а далі вкладання з електричної енергії. Перейшовши на нову сторінку, сервіс запропонує вам отримати доступ до середньозважених цін за типами графіків постачання. Для отримання доступу необхідно зазначити графік навантаження та торгову зону.

Новий сервіс цілодобово розраховує середньозважену ціну на момент оформлення звернення. Під час обробки даних, до уваги беруть всі доступні аукціони, які вже відбувалися із аналогічними даними про постачання. Аукціон на виконання постанови «Про ПСО» та аукціони на здійснення експорту електричної енергії з ОС України не враховується для розрахунку середньозважених цін по періодам постачання.

Необхідно пам’ятати про аукціони на яких використовують інструмент для торгівлі електричною енергією. Цим інструментом називають «Торги коефіцієнтами». Під час винесення позиції на торги, той хто ініціює це питання сам визначає формулу розрахунку вартості, а саме до якої буде відбуватися прив’язка.

Всі розрахунки середньозваженої ціни по періодах постачання електроенергії, а також із використанням відповідних коефіцієнтів, здійснюється лише після того як будуть опубліковані ціни конкретного періоду. До цього періоду має бути здійснена прив’язка. Щоб більш детально дізнатись про цей інструмент, варто завітати на офіціний Юьуб канал Української енергетичної біржи..

Також рекомендуємо ознайомитись із матеріалом на сторінці https://www.ueex.com.ua/rus/auctions/gas-cost-calculator/ який освітив корисний інструмент для аналітики – калькулятор ціни природного газу. Все це та багато чого ще можна знайти на офіційному сайті УЕБ.